Kimdir?

1963, Çorum, Sungurlu’da doğdu. 
İlk, Orta ve Lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladı.
Lise ve üniversite yıllarında aktif olarak spor yaptı.
Üniversitenin son yıllarında ve mezuniyetinden sonra tiyatro çalışmalarına katıldı. 
Üniversite yıllarında ve mezuniyetinden sonra Saç metal kalıp konsrtrüksiyonunu ve imalatında çalıştı. 
1989 yılında Gazi Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Makina Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu.
1997 yılında Sakarya üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı.
1991 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nda öğretmenliğe başladı. 
1993 yılından bu yana Ankara'da görev yapmaktadır. Aynı yılarda kişisel gelişimle tanıştı. Onlarca Eğitim ve seminere katıldı. 
1993 yılında, profesyonelce kişisel gelişim seminerleri vermeye başladı. Bu tarihten beri değişik kurum ve kuruluşlarda kişisel gelişim alanında eğitim ve seminerler vermeye devam ediyor. 
Öğretmenliğinin yanında, Ahmet Yesevi Uluslararası Türk Kazak Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nde dersler verdi.
Sivil toplum örgütlerinde görev aldı. Ankara merkez olmak üzere yurt içi ve yurt dışında eğitim ve seminerler vermektedir.
1996 yılında, “Öğrenmeyi Öğrenme Seminerleri” vermeye başladı. 1998 yılında, hızlı okuma seminerlerinde fotoğrafik okuma tekniklerini kullanmaya başladı.
TYB bülteninin yazı işleri müdürlüğünü yaptı.
1999 yılında, ulusal bir televizyon kanalında ana haber bülteninde üç öğrencisi, hızlı okumada dünya rekoru denebilecek seviyelere çıktılar.
1993 yılından bu yana aksatmadan düzenlediği eğitim, seminerler ve konferanslara ilköğretim düzeyinden, akademisyenlere, işadamlarından, siyasilere, üst düzey yöneticilerden, çalışanlara kadar on binlerce kişi katıldı.
2007 - 2012 yılları arasında Ankara’da yayın yapan yerel bir radyoda, Gençlik - eğitim - kişisel gelişim - İletişim alanında haftalık bir programımı hazırlayıp sundu.
Bürokrasi, İş dünyası, Eğitim, sanat ve Siyaset alanlarında görev yapan yöneticilere yönelik olarak iletişim, siyasal iletişim, hitabet vb alanlarda danışmanlıklar yapmaktadır. 
Ulusal yayın yapan bir televizyon kanalında program sundu. 

1986 yılından beri çeşitli dergi ve gazetelerde değişik alanlardaki yazıları ve şiirleri yayınlanmaktadır.
Türkiye Yazarlar Birliği, Genel Merkez Yönetim Kurullarında farklı dönemlerde görev almıştır.  
2006 yılında “Yükseliş Yayınları’nı kurdu ve yayın editörlüğü yaptı.
2011 yılında kurucusu olduğu Yaşam Boyu Öğrenme ve Strateji Geliştirme Derneği'nin Genel Başkanlığını yürütmektedir. 
Anadolu Ajansı, Haber Akademisi Savunma Bakanlığı SATEM Komutanlığı’nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.
2000 yılından bu yana her hafta aksatmadan,  Yükseliş Kişisel Gelişim Merkezi ve Türkiye Yazarlar Birliğinde düzenli olarak, İnsan ve Kişisel Gelişim Yolculukları Konferansları adıyla konferanslar vermekte ve konferansların organizasyolarını yapmaktadır. 
2013 – 2015 öğretim yılında, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’nde; Ankara'daki lise düzeyindeki okullarda Öğretmen ve öğrencilere yönelik seminerler verdi.
2014 – 2017 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanlığı’nda eser ve proje ön inceleme kurulunda görev yaptı.
Evli ve üç çocuk babasıdır